Co je emoční úroveň?

Každý z nás se právě teď nachází na nějaké emoční úrovni, která určuje kvalitu našeho života. Způsob jeho prožívání a zvládání konkrétních situací

Každá úroveň má svá specifika, liší se v životní energii, pocitech, které u nás převažují, myšlenkách, naučených vzorcích, jednání i chování.

Abychom na sobě mohli efektivně pracovat, je důležité znát náš výchozí stav - naši emoční úroveň. Udělejte si Test emoční úrovně a zjistěte, kde se aktuálně nacházíte a co je teď vaše ústřední téma.

PROČ JE ZNALOST EMOČNÍ ÚROVNĚ DŮLEŽITÁ?

Představte si, že jste na nejnižší vínové úrovni, jako prvňáčci v nové škole. A okolo vás je mnoho starších a zkušenějších spolužáků a učitelů. Všichni vám předávají balíky informací, abyste byli chytřejší, šťastnější, úspěšnější, bohatší…

Jenže často je to učivo vyšších tříd, druhého stupně. Váš mozek „prvňáčka“ není schopen vstřebat tak náročné učivo.  Veškerá snaha se proto míjí účinkem. Něco slyšíte, ale nejste schopni to promítnout do reality. Hlava to nepustí dovnitř. Jde to jedním uchem tam a druhým ven. A stejné je to i v životě.