Obrázky pro ženskou duši

Naše ženská duše má ráda obrazy, symboly. Je to její řeč, které nejlépe rozumí, která ji oslovuje. Proto se skrze obrázky můžeme s naší duší propojit a dopřát ji sluchu. Můžeme konečně uslyšet, co nám neustále šeptá. To, co je pro nás nejlepší a momentálně nejpotřebnější. A co si právě v běžné realitě buď neuvědomujeme nebo to sice cítíme, ale nechceme si připustit. Je pro náš jednodušší žít raději v určité iluzi než pohlédnout pravdě do očí. I když moc dobře víme, že je to nevyhnutelné. Pokud toužíme žít v souladu se sebou a se světem.

Proto k nám tento měsíc přišly tyto obrázky:

Který obrázek vás milé ženy oslovuje momentálně nejvíc? Co o vás vypovídá a co vám chce pošeptat? V čem vás chce podpořit?

 

Karta 1: SEBEVĚDOMÍ

Toužíš možná nyní nejvíc potom, abys měla svoje pevné hranice. Za které, k sobě pustíš jen to, co tam patří, co ti dělá dobře, co tě podporuje….nic víc. Být svojí královnou ve svém panství. Mít v sobě jasno. Cítit pevnost a sílu. Najít v sobě zdroj, to šťavnaté jablíčko, které ti dá opět pocit, že opravdu žiješ. Sebe. A nejen pořád sloužíš druhým. Mít tak kouzelnou hůlku, kterou šmahem všechno změníš… Sedět na svém trůnu a z nadhledu kralovat.

A možná si toto království nedokážeš teď vybudovat a udržet. Tvoje bezpečné hradby neustále někdo nabourává a ohrožuje. Pořád necháváš otevřené dveře, aby kdokoli mohl kdykoli vstoupit.

Proč? Co by se mohlo stát, kdybys je zavřela? Čeho se bojíš? Samoty? Že už tě nebudou mít rádi? Že tě už nebudou ostatní potřebovat a ty ztratíš svoji hodnotu? Přece jen to ale zkus, postupně, tam, kde to jde, kde tě to pustí. Čím víc totiž zpevníš svoje hranice a ukotvíš se na svém trůnu, uvědomíš si, kdo opravdu jsi, začnou tě tak vnímat i ostatní. A to je to, po čem momentálně sníš… Abys byla viděna a respektována taková, jaká jsi.

 

Karta 2: SEBEHODONOTA

 Klid. Pobýt si aspoň na chvilku sama se sebou. To by jsi teď tak moooc potřebovala…Chvilku se zastavit a napojit se na sebe. Co teď vlastně nejvíc potřebuješ? Co ti nyní tolik schází a ty si to už dlouhodobě nedáváš? Dáváš druhým. Objímáš je. Děláš pro ně příjemné a bezpečné prostředí. Vždy se k tobě mohou přijít schoulit, vyplakat, vymluvit, opřít se o tebe, schovat se v tobě…

Jsi tu pro ostatní. Jen na sebe zapomínáš. Necítíš, že i ty jsi důležitá. Možná jsi už unavená a vyčerpaná a přesto dál rosteš a plodíš, sytíš druhé.

Ale ty jsi důležitá. Tohle ti přichází říct tento obrázek. Potřebuješ načerpat energii, nasát do sebe živiny. Potřebuješ své místo na zemi, svůj prostor. Potřebuješ sluneční paprsky, aby tě rozehřály a dodaly radost. Potřebuješ cítit ve vlasech osvěžující vítr. Potřebuješ uklidňující cvrlikot ptáků, slyšet i svoji vnitřní hudbu. A když si tohle dopřeješ nyní i sobě, s radostí a láskou budeš o to víc schopná dávat i ven.

 

Karta 3: SEBEJISTOTA

Už dlouho přešlapuješ na jednom místě, točíš se v kruhu a nemáš možná dost odvahy vyjít. Na svoji cestu, za svým snem. Ale všechno v tobě volá po tom, abys právě toto udělala. Nejen pro sebe, ale i pro druhé.

I lidé kolem tebe na to čekají. Až napneš svůj luk a všechno, co je v tobě dobré, co tak dlouho zrálo vystřelíš do světa, co nejdál. Protože proto tady jsi, abys to žila, abys to předávala ostatním. Abys tím, že budeš žít svoje sny, pomohla žít je i druhým.

A možná se bojíš, že to nebude dost, dost dobré, dost cool, dost žádané…a máš tendenci složit ruce a jít přece jen vylepšovat sebe…tento obrázek ti však říká, ať to neděláš… pobízí tě k tomu, abys už vykročila…ať se děje co se děje… jeden krok, jeden šíp…a pak další… a čím víc jich uděláš, tím větší jistotu v sobě budeš cítit… už teď jsi úžasná. Už teď můžeš.

Karta 4: SEBELÁSKA

Cítíš se fakt dobře. Vše kolem tebe plyne. Unáší tě bezpečné a zároveň odvážné vlny. Tam, kde by jsi si ani v nejlepším snu nedokázala představit, že se dostaneš. Dějí se kolem tebe věci, které přináší radost, lásku, hojnost. Přichází nové příležitosti. Otvírají se nové možnosti.

Cítíš se víc a víc milována. Milována především sama sebou. Ten pocit je nepopsatelný. Záříš díky tomu všem kolem tebe. A aktivuješ je k zažehnutí jejich lásky. Ukazuješ, že to jde.

A možná je to pro tebe někdy tak neuvěřitelné, tak neskutečné, že se začneš bát, že dopadneš opět na dno, že tě smete až moc velká vlna, na kterou ještě nejsi připravena. Ale zároveň víš to, že i tak je to v pořádku. Protože jsi to ty, která tyto vlny vytváří a víš, že zase vytvoříš novou vlnu a naskočíš na ni, a možná bude ještě větší než ta předešlá.

 

Doufám, že vás ten váš obrázek oslovil, inspiroval, dodal odvahu, pohladil po duši a vy můžete s vědomým pocitem, že v sobě máte toho nejlepšího navigátora, vaši moudrou ženskou duši, vykročit směle a s tanečním krokem do dalších dnů.

A pokud v tom nechcete tančit samotné a ještě nejste v naší facebook skupince pro aktivní ženy AUTENTICKY, ŽENSKY A SEBEJISTĚ, tak vás do ní s láskou zveme.

 

 

 

 

Kateřina Otáhalová
Jsem průvodkyně na cestách a životních křižovatkách všech, kterým přestala fungovat vnitřní navigace.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů