Kdo jsme?

ANETA z Čech a KATKA z Moravy, ženy, které spojila cesta osobního rozvoje. Vždy jsme byly otevřené jiným úhlům pohledu, práci na rozvoji vlastní osobnosti a hledání vlastního receptu na šťastný a naplněný život. Čím víc do hloubky jsme šly, tím víc se nám v té době aktuální životní stav nezamlouval. To nás vedlo k tomu začít ve svém životě dělat aktivně rozhodnutí.

Křižovatky a rozcestíčka
Naše životní cesta vedla různými velkými křižovatkami - stěhování, rozchod, pracovní vyhoření, partnerská krize, ale i menšími rozcestíčky – manipulace, strachy, projevy nízké sebehodnoty, neschopnost postavit se za sebe. Ano, i my, stejně jako úplně každý na této planetě, máme svá rozcestíčka a křižovatky.  A tak jsme na každém z nich hledaly správný směr, kterým jít. Opouštěly jsme to staré, nefunkční, abychom ve svém životě udělaly místo pro nové, podporující a naplňující.

Hledání poslání
Proto se jedna doktorka a jedna inženýrka potkaly na další, zásadní křižovatce s názvem naše poslání. Už jsme totiž necítily potřebu budovat kariéru a sbírat ocenění a tituly. Chtěly jsme mít trvale dobrý pocit ze všeho, co děláme. Něco, co děláme s nadšením a od srdce každý den. Chtěly jsme probouzet radost a štěstí i v ostatních lidech a ukázat jim směr na jejich životní cestě.

A my když něco chceme, tak za tím prostě jdeme. Kromě intenzivnější práce samy na sobě jsme prošly také terapeuticko-koučinkovým výcvikem a mnoha dalšími odbornými kurzy, tentokrát už ne, abychom si daly „pašáka“, ale abychom mohly efektivně předávat to nejlepší Vám. Lidem, kteří chtějí být ve své pravé vnitřní síle a zažívat dlouhodobě dobrý pocit, který vede ke štěstí.

Vznik Životní křižovatky
V první fázi jsme měly primárně osobní konzultace, kde jsme individuálně pracovaly na osobnostních blocích, negativních vzorcích a přesvědčeních, které lidem v životě způsobují nezdary, smutek a stres. Zároveň je ale nutné nejen uklízet špínu, ale začít si ten svůj vlastní byteček i zvelebovat. Hledat nové způsoby, pohledy a řešení.

Jednou jsme se probudily a ucítily jsme potřebu jít s tím vším víc do světa. A tak vznikl online projekt Životní křižovatka, který je naším miminkem, dáváme mu péči a lásku, aby mohl pěkně krok za krokem růst. Aby se tak mohl dostat k více a více ženám, kterým pomůže žít v souladu sami se sebou a s dostatečným sebevědomím, sebehodnotou, sebejistotou a sebeláskou.

Na základě nasbíraných informací a dat, zkušeností a příběhů jsme viděly opakující se situace, vzorce chování, jevy a postupy, které měly všichni klienti společné. Tak jsme to vše začaly analyzovat a vznikly emoční úrovně, takové pomyslné schody, po kterých se v životě pohybujeme, a které nejdou přeskakovat. Více o emočních úrovní najdete tady.

Kde jsme teď?

Aneta

„Na cestě, protože celý život jsme na cestě. Jsem proto vděčná, že jsem na ní ráda, prožívám radost, zábavu, vděčnost i lásku. Přesně si dokážu identifikovat, co potřebuji právě teď a tady. Vnímám své emoce, nesnažím se s nimi bojovat, ale místo toho v nich čtu. Vnímám své tělo a je pro mě stejně důležité jako mysl. Nesnažím se urvat vše najednou, protože jsem pochopila, že zdravé a ohromující je jít krůček po krůčku. Důvěřuji sobě samé a učím se důvěřovat životu.

Katka

„V mém životě jsem zažila už mnoho pádů a opětovných výstupů, ne vždy to bylo lehké, ale vždy to stálo za to. Prošla jsem si každou úrovní. Od vínové po současnou zelenou.  Cestou jsem přehodnotila svoje priority a životní hodnoty, začala říkat druhým i NE a sobě více ANO. Rozhodla jsem se, že můj ŽIVOT JE PROSTĚ BOŽÍ. Pochopila jsem, jak moc jsem pro sebe důležitá a že ŽIVOT JE PLNÝ LÁSKY, i když prší, bouří a padají trakaře... a tak ho žiju a tančím mezi kapkami..."