Proč vám pomáháme na životních křižovatkách...

Pokud jste se ocitli na životní křižovatce, je důležité si uvědomit, že ať se ve vašem životě, ve vašich vztazích stalo cokoliv, JE TO V POŘÁDKU. Pokud se tak necítíte, jste osamělí a máte strach z toho, co přijde, je to jen - KŘIŽOVATKA, ze které můžete jít dopředu. Každá krize má řešení a nikdy v ní nejste sami. I my jsme si tím prošly. A to pro nás bylo impulzem pomáhat na křižovatkách ostatním. Smyslem naší práce je, abyste našli co nejkratší a co nejméně bolestivou cestu ven.

Jak to bylo u nás?

ANETA z Čech a KATKA z Moravy, ženy, které spojila cesta osobního rozvoje. Jako každý, jsme i my došly na několik životních křižovatek – pracovní vyhoření, krize v partnerství, rozchod a rozvod, samota.
Pohádka "žili šťastně až do smrti", po které jsme toužily, se u nás nekonala. Dostaly jsme se na rozcestí. Stály tam smutné, v sobě prázdno, nejistotu a úzkost. Chyběla nám síla. Hluboko uvnitř jsme ale věděly, že musíme jít dál. I my jsme se na naší vlastní životní křižovatce potřebovaly rozhodnout, jakou cestou se vydat dál.

Snem nás obou bylo mít smysluplnou práci, láskyplný a naplňující vztah, být finančně zajištěné, mít energii a dostatek času sami pro sebe. Cílů bylo hodně, ale dosáhnout jich se nám nedařilo. Hledaly jsme cesty, zkoušely jsme různé metody, četly knihy, sledovaly videa, chodily na kurzy…Doslova jsme lítaly ze strany na stranu, dělaly psí kusy, aby už konečně přišel ten vysněný život.

Bylo to stále nahoru a dolů, až jsme musely sami sobě říct STOP

Zastavit se a podívat se na celou naši cestu z nadhledu. A v tu chvíli jsme to viděly. I když jsme obě na podobné životní křižovatce, každá z nás potřebuje jít úplně jinou cestou.

Každá jsme totiž byly na jiné úrovni. Došlo nám, že všechno to snažení a lítání zprava doleva nás jen oslabuje. Že potřebujeme každá svou vlastní, postupnou cestu. Nesnažit se zvládnout všechno hned, protože na všechno jednoduše není energie.

Díky tomu, že jsme pochopily tenhle základní princip, se začaly dít věci.

Naučily jsme se žít víc v přítomnosti. Zaměřily se na sebe, na to, kdo jsme, co máme rády, co potřebujeme a objevily jsme své „vnitřní kompasy“.

Šly jsme každá svou cestou, ale přesto spolu. Do života nám najednou přišla lehkostradost. Přestaly jsme se v tom „plácat“. Věděly jsme totiž, jaká je naše emoční úroveň a co je na ní potřeba udělat.

Kde jsme teď?

Aneta

„Kde jsem teď? Na cestě, ale už vím, že na cestě budu celý život. Je proto důležité, že jsem na ní ráda, prožívám radost, zábavu, vděčnost i lásku. Přesně si dokážu identifikovat, co potřebuji právě teď a tady udělat. Našla jsem směr, kterého se držím. Nesnažím se urvat vše najednou, protože prostě vím, že tak to nefunguje. Všechny životní oblasti mám v harmonii a já můžu v klidu jít krok za krokem do příští cílové destinace.“

Katka

„A kde jsem já? V mém životě jsem zažila už mnoho pádů a opětovných výstupů, ne vždy to bylo lehké, ale vždy to stálo za to. Prošla jsem si každou úrovní. Od vínové po současnou zelenou.  Cestou jsem přehodnotila svoje priority a životní hodnoty, začala říkat druhým i NE a sobě více ANO. Rozhodla jsem se, že můj ŽIVOT JE PROSTĚ BOŽÍ. Pochopila jsem, jak moc jsem pro sebe důležitá a že ŽIVOT JE PLNÝ LÁSKY, i když prší, bouří a padají trakaře... a tak ho žiju a tančím mezi kapkami..."

Na naší cestě z křižovatky jsme analyzovaly jednotlivé fáze, kterými jsme procházely, odchytávaly si myšlenky a pocity, sepisovaly a tvořily návod, abychom i ostatním mohly předávat to JAK - Jak dojít skrze dobrý pocit k lásce a radosti na konkrétní emoční úrovni. Je potřeba znát svoji emoční úroveň, protože na každé úrovni je nutné se zaměřit na něco jiného. Tak jednoduše to funguje. Nejen nám, ale i ostatním lidem – přátelům i klientům.

Poselství pro vás

Každý může opět stát pevně na svých nohách a ŽÍT. Radovat se, cítit ve svém srdci lásku, být naplněný klidem a jistotou. Každý může milovat a být milován. Zažívat pocit sounáležitosti. Cítit respekt, toleranci a podporu.
Váš svět se nestane navždy hollywoodským romantickým trhákem, ale může být o mnoho lepší než je teď. Jsme tu proto, abychom vám pomohly najít vlastní vnitřní kompas, který vám ukáže směr, když nevíte jak a kam dál.

Mnohdy totiž stačí zavčasu pojmenovat, co se děje a proč. Cokoliv se dá řešit, ale vždy je třeba se rozhodnout a udělat ten první krok

Cesta z trápení může totiž trvat roky, pokud nemáme mapu, podle které jdeme. A právě takovou mapu jsme pro vás vytvořily.