Jak se vyrovnat s rozchodem

Možná jste si prošli rozchodem už dávno, ale zůstal vám na duši pořádný šrám, nebo si rozchodem procházíte právě teď. Vše je čerstvé a bolavé a nevíte, jak to zvládnout. I když vám to tak nemusí připadat, věřte mi, že bude lépe.

Nejen čas zlomené srdíčko zhojí, ale i my sami máme velikou moc si pomoct. Stačí, když najdeme sami sebe, přestaneme se v myšlenkách zabývat partnerem nebo okolím a začneme krůček po krůčku naplňovat vlastní život. Určitě znáte ty myšlenky: „Co teď budu dělat? Jak to sama zvládnu? Je to definitivní? Kdy tohle trápení skončí?“ a mnoho a mnoho podobných, které nás jen srážejí níž a níž do černé díry. A čím hlouběji se dostaneme, tím hůř se nám bude lézt ven. Proto pojďme říct STOP včas, pojďme si to říct právě TEĎ. My nemáme moc nad druhými, nepřesvědčíme druhé, aby cítili jinak, aby se chovali tak, jak chceme. Změnit můžeme vždy jen sami sebe. Ale skvělé je, že díky našim vlastním změnám se často mění i okolí.

Pojďme si dát jasný pevný bod, který nás podrží. Kam teď potřebujete, aby vedly vaše kroky? Co byste dělali, kdybyste neprožívali nešťastnou lásku? Zaměřme se opravdu sami na sebe, bez toho, aniž bychom tam zahrnovali svůj protějšek. Tím sami sebe dostaneme do větší stability. A z této jisté pozice máme větší nadhled nad svým životem. Otevírají se nám nové možnosti a příležitosti. Z pozice oběti nedokážeme nic. Oběť nevidí řešení, naopak má celý arzenál výmluv, proč něco nejde. Vy ale nejste oběť! Že ne?

Takže co vám teď zvedne hodnotu? Nové spodní prádlo? Nová kosmetika? Začít posilovat? Vzdělávat se? Najít si novou práci? Začít tvořit pro sebe nebo pro druhé? Každý má to svoje. A když budete svoji hodnotu na této vaší životní křižovatce vědomě posilovat, pomůže vám to získat tolik potřebnou stabilitu a úctu sami k sobě. A když máte úctu sami k sobě, zákonitě ji k vám bude mít i to pravé okolí. Tak to prostě je.

Věřme, že vše, co se děje, se děje správně. Věřme životu a pamatujme, že jen to nejlepší je pro nás dostatečně dobré.  

A aby Vám to šlo snáz, máme pro vás dárek zdarma – návod, jak vyjít ven ze samoty: 3 jednoduché kroky, jak vyjít ven ze samoty.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů