5 kočičích pravidel pro sebevědomé ženy

Kočka! Zvíře i lichotka. Není to jen tak, že když nám někdo řekne “Ty jsi kočka”, potěší nás. Právě od kočky se můžeme inspirovat a zařadit její pravidla také do svého sebevědomého přístupu k životu. Seznamte se s paní kočkou…

1. pravidlo: KOČKA JE KRÁSNÁ A VÍ TO

Kočka má charisma, nemusí skákat, mňoukat a dožadovat se pozornosti, když vejde do místnosti,  všimnete si ji. Nemusí dělat nic, nemusí se předvádět, ona jednoduše JE. Její sebevědomý postoj hovoří za vše. 

Ani my si nemusíme nasazovat masky a hrát role, abychom získali pozornost od ostatních. Naopak i my jsme krásné kočky a úplně stačí naše přítomnost. Vyzařujme to, kým jsme, naše vnitřní světlo. Každá z nás má své autentické charisma, stejně jako kočka, a je jen na nás, na kolik si dovolíme ho ukázat. 

2. pravidlo: KOČKA SI VĚŘÍ

Už jste viděli kočku, která by o sobě pochybovala? Nikdy! Kočka má sebedůvěru. Nepřichází s pocitem: “Máš mě ještě ráda?”, ale s vírou: “Vím, že mě máš ráda, pojď mě mazlit.” Nepochybuje o sobě. Nepřemýšlí nad tím, jestli je dost rychlá nebo dost mazlivá. Nepotřebuje být někým jiným, věří v sebe, taková jaká je. 

Akceptujme to, kým doopravdy jsme a buďme na to hrdí. Když budeme sami sobě věřit, budeme svobodní. Nebudeme jen reagovat na okolí a okolnosti, ale budeme svůj život tvořit. To nejlepší je ve vás. 

3. pravidlo: KOČKA SE UMÍ PROSADIT

Kočka si nenechá zabírat svůj prostor ani překračovat vlastní hranice. Zkuste ji šlápnout na ocas a uvidíte (možná i ucítíte), co ona na to! Kočka zabírá svůj prostor, neprosazuje se nadmíru, aby utlačila někoho jiného, ale když se jejího místa zmocní někdo jiný, jde tolerance stranou. Nenechá si říkat, co má dělat. Kočka umí komunikovat své potřeby. Když má hlad, chce se jít projít nebo chce pomazlit, nebojí si o to říct. 

I my si potřebujeme chránit svůj prostor a přestat všem a všemu ustupovat. Ostatní mají totiž jen takový prostor, jaký jim my sami poskytneme. I my se potřebujeme naučit říkat ne svým dětem, rodičům nebo partnerovi. Není to z vlastního sobectví, ale proto, abychom si chránili svobodu a měli čas na svůj život. 

4. pravidlo: KOČKA JE NEZÁVISLÁ

Vybudovat si přátelství s kočkou není jen tak. Musíte toho být hodní. Pak bude kočka vaším opravdovým přítelem, ale nikdy ne otrokem. Kočka je nezávislá. Žije podle svých přání. Její nezávislost ji dopřává být svobodná a jednat podle své vůle, bez tlaku zvenčí.

Závislost nás omezuje. Jsme-li závislí na tom, co někdo druhý řekne nebo co by se mělo, nejsme svobodní. I když nemůžeme být naprosto nezávislí jako kočka (člověk je totiž tvor společenský), můžeme ale naši závislost vědomě usměrňovat.

5. pravidlo: KOČKA SI UMÍ VYCHUTNAT ŽIVOT

Připadá vám kočka jako neskutečná lenoška, která celý den nic moc nedělá? Ona ale moc dobře ví, proč to “nicnedělání” dělá. Umí jen být. Vše, co dělá, dělá teď a tady. Neplánuje, nebojí se, že něco nestihne, ale užívá si i to, jak stojí, sedí, leží i spí. Nemá pocit, že je to špatně. 

I my lidé potřebujeme dobít baterky. Potřebujeme zpomalit, zastavit a vychutnávat život. Často ale vnímáme rozjímání a nicnedělání jako ztrátu času. Vychutnávat si život neznamená zaplnit diáře do poslední minuty, ale také prostě jen být a vědomě se těšit z každého okamžiku. 

S trochou nadsázky se i my od koček můžeme učit základním pravidlům a přístupům k životu, abychom žily sebe-vědomě. Jenže často se tak moc snažíme, ale nejde nám to žít v praxi. Skáčeme zprava doleva a chybí nám konkrétní, navazující a praktické kroky, abychom v sobě opravdu probudily sebevědomou kočku. To jsme vyřešily, pro všechny ženy, které chtějí být sebevědomou kočkou je tu online kurz SEBEVĚDOMÁ ŽENA. Ozvala se teď ta kočka v Tobě? Pak mrkni na podrobnosti tady >>.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů